Malowanie Hal Magazynów Warszawa

Profesjonalne usługi malowania wielkopowierzchniowego

Fachowe doradztwo – wycena gratis

Malowanie ścian to nasz pasja. Kolor i faktura kreują nastrój, optycznie zwiększają lub zmniejszają wnętrze i podkreślają poszczególne elementy. Dzięki naszym wskazówkom osiągniesz dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz. Oferujemy bezpłatną wycenę.

Zgrany team

Pracujemy ze sobą, bo wzajemnie się uzupełniamy, a prywatnie — bardzo lubimy. Będąc zgranym teamem, możemy działać jeszcze efektywniej. Malujemy mieszkania w Warszawie i okolicach.

Kompleksowe działania

Malowanie ścian to nie tylko położenie farby. Zabezpieczamy, gruntujemy, malujemy. Pomagamy wybrać kolor, fakturę i rodzaj farby. Z naszą pomocą otrzymasz kompleksową usługę, oszczędzisz czas i pieniądze. Oferujemy usługi w Warszawie i bezpłatną wycenę.

Brak uzależnień

Warszawa to miejsce, w którym funkcjonuje wiele firm malarskich. Nietrzeźwi pracownicy firm remontowych to koszmar wielu klientów. Wybierając Verso, możesz mieć pewność, że nigdy się nie ziści. W pracy nie pijemy alkoholu.

 ABC MALOWANIA HAL

 Na początek to co ważne i ważniejsze

Stal użytkowana na zewnątrz jest narażona na niekorzystne działanie różnych czynników. Czynniki atmosferyczne, wilgoć, zasolenie czy smog wpływają na konieczność dobrania odpowiednich preparatów zabezpieczających oraz przeglądów szczelności powłoki.

W zależności od rodzaju pokrycia hali, do jej malowania można zastosować dostępne na rynku farby do stali surowej, ocynkowanej, jedno- lub dwuskładnikowe oraz te pozwalające na dekoracyjne wykończenie malowanej powierzchni. Należy koniecznie wziąć pod uwagę przeznaczenie danego budynku (hala produkcyjna, magazyn lub inne) gdyż stal może być narażona na różne niekorzystne warunki przyspieszające jej niszczenie. Zabezpieczenie hali może wtedy wymagać trochę innych środków. Malowanie ścian to nie jedyna wewnętrzna ochrona antykorozyjna konstrukcji stalowych. Składa się na to także malowanie ciągów komunikacyjnych i stalowych elementów pomieszczeń wydzielonych wewnątrz hali.

Zabezpieczenie farbą antykorozyjną

Korozja jest głównym czynnikiem, który niszczy stal. Na przyspieszenie tego procesu może wpłynąć zarówno sposób użytkowania hali jak i jej lokalizacja.  Brak ochrony stali lub nieodpowiednie jej wykonanie spowoduje korozję i uszkodzenia oraz znacząco skróci żywotność hali.

Podłoże przeznaczone do malowania należy przygotować m.in. poprzez usunięcie śladów korozji, czy też  łuszczącej się już farby. Podłoże przeznaczone do malowania można poddać procesom, które zwiększą przyczepność farby; np. piaskowanie, suszenie, odtłuszczanie czy odpylanie.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów farb do stali o właściwościach antykorozyjnych, do których zaliczamy farby epoksydowe – podstawowy środek ochrony konstrukcji stalowych, są odporne na czynniki chemiczne i mechaniczne, są dobrym zabezpieczeniem antykorozyjnym i wykazują dobre właściwości przy bardzo niskich temperaturach. Są także farby akrylowe, farby alkidowe i farby poliuretanowe.

Podczas malowania antykorozyjnego muszą panować odpowiednie warunki atmosferyczne. Wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 80%. Nie powinno się także stosować preparatów antykorozyjnych na zewnątrz gdy pada deszcz lub gdy może spaść w ciągu 3 godzin od malowania.

Wyróżniamy kilka czynników korozyjnych. Określenie klasy korozyjności jest bardzo ważne, ponieważ od niej zależy między innymi dobór odpowiedniej grubości powłok, z których będzie się składał system antykorozyjny.

Wyróżniamy 5 klas korozyjności – C1 (bardzo mała) – C5 (bardzo duża/przemysłowa)

Ważny jest również zakres trwałości systemu malarskiego, czyli żywotność systemu do pierwszej kompleksowej pracy renowacyjnej od krótkiego (L) – do 7 lat do bardzo długiego (VH) – powyżej 25 lat

Malowanie właściwe

Malowanie natryskowe (malowanie hydrodynamiczne) jest najlepszym rozwiązaniem dla malowania wielkopowierzchniowego w jednym kolorze.

Umożliwia to pomalowanie powierzchni nawet o najbardziej skomplikowanych kształtach. Pozwala to dodatkowo dotrzeć z farbą do trudno dostępnych powierzchni.

W metodzie natryskowej można używać farb emulsyjnych, akrylowych, poliwinylowych, epoksydowych, poliuretanowych, chlorokauczukowych itp. Wadą tej technologii są większe straty materiału, zaletą krótki czas malowania i jakość końcowej warstwy.

Do drobnych zaprawek w miejscach, do których jest trudny dostęp (styk powierzchni, spawy, ostre kąty) bądź gdzie natrysk  nie pokrył powierzchni szczelną warstwą można użyć wałka lub pędzla.

Przykłady realizacji

Generalny remont na Mokotowie

Malowanie mieszkania – Warszawa Wola

Generalny remont biura w Raszynie

Remonty

Generalny remont biurowca – Warszawa Ochota

Remonty

Generalny remont łazienki – Piastów

Remonty

Imitacja betonu architektonicznego – Warszawa Wawer

Dzielnice Warszawy jakie obsługujemy

 • Warszawa malowanie – dzielnica Wola
 • Warszawa malowanie ścian – dzielnica Bemowo
 • Warszawa malowanie ścian – dzielnica Wilanów
 • Malowanie ścian Warszawa Ursus
 • Malowania mieszkań Warszawa Śródmieście
 • Malowanie ścian Warszawa Żoliborz
 • Malowanie ścian Warszawa Ursynów
 • Malowanie Warszawa Bielany
 • Malowania ścian Warszawa Ochota
 • Malowania mieszkań Warszawa Włochy
 • Warszawa malowanie mieszkań na Mokotowie
 • Malowanie ścian Warszawa Targówek
 • Malowanie Warszawa Wawer
 • Malowania ścian Warszawa Śródmieście
 • Usługi malarskie wykonujemy na terenie całej Warszawy i okolic

O nas

Dariusz Smarz - malarz w Warszawie

Dariusz Smarz

Właściciel firmy z Warszawy

Ekspert w elektryce, malowaniu, tapetowaniu i dekoracjach. Esteta ze szczególnym nastawieniem na detale. Przez 19 lat pracy w zawodzie zdobył wiele dyplomów i certyfikatów, potwierdzających kompetencje. Odpowiedzialny za kontakt z klientem i koordynację zespołu.

Malarz, Projektant Wnętrz

Zdzisław Opolski

Projektant, Malarz Warszawa

Specjalista malarz, tynkarz, szpachlarz z 19-letnim doświadczeniem w zawodzie. Niezwykle dokładny, skrupulatny i skupiony na wykonywanej pracy.

Elektryk Malarz

Mariusz Dobień

Malarz Warszawa

Malarz i szpachlarz z 19-letnim doświadczeniem. Specjalista w zabezpieczaniu podłóg, schodów oraz innych elementów wnętrza podczas remontu. Precyzyjny i bardzo dokładny.

Menu